Szkolenie dla Wolontariuszy i liderów - Na Codzienne Zakupy
W dniach 14-15 października br. w Centrum Archidiecezji Częstochowskiej „ŚWIĘTA PUSZCZA” odbyło się szkolenie liderów i wolontariuszy w ramach Programu „Na Codzienne Zakupy”.

To ogólnopolski program realizowany przez Fundacje Biedronka przy współpracy Caritas Polska. Na szkolenie zostało zaproszonych siedem oddziałów Caritas Diecezjalnych w tym Caritas Diecezji Sosnowieckiej. W szkoleniu organizowanym przez naszą Caritas wzięło udział ponad 50 wolontariuszy i liderów.
Głównym celem warsztatów było podniesienie jakości pracy wolontariusza oraz pogłębienie relacji między wolontariuszami. W pierwszym dniu szkolenia pod okiem eksperta staraliśmy się wypracować metody skutecznej pracy w Parafialnych Zespołach Caritas. Stworzyliśmy przestrzeń do wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji. W czasie warsztatów wolontariusze dzielili się swoim doświadczeniem i pomysłami z pozostałymi uczestnikami. Ta wymiana informacji umożliwi podjęcie skutecznych kroków zmierzających do lepszego wypełnienia misji, którą jest niesienie pomocy innym.
Drugim ważnym tematem szkolenia było spotkanie z dietetykiem z Fundacji Biedronki. Wolontariusze zdobyli wiedzę z zakresu żywienia osób w wieku dojrzałym. Dowiedzieli się jak komponować posiłki, aby zapewniały seniorom pozostanie jak najdłużej w dobrej kondycji.
Podczas spotkania nie zabrakło czasu na integrację ale też na formację duchową. Uczestnicy wzięli udział w Apelu Jasnogórskim w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.
Wspaniałą niespodzianką dla wolontariuszy były odwiedziny ordynariusza Diecezji Sosnowieckiej, księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, Pani Katarzyny Scheer – Prezes Fundacji Biedronki, dyrektora Caritas Diecezji Sosnowieckiej – ks. Przemysława Szota oraz z-cy dyrektora ks. Łukasza Gładkiego. W trakcie szkolenia towarzyszyła nam Pani Marta Dobrzańska – specjalista ds. wolontariatu z Caritas Polska.
Dwudniowe szkolenie było potrzebnym czasem spotkania i rozmów, w którym mogliśmy uczyć się od siebie nawzajem, inspirować do działań oraz otwierać się na wprowadzanie potrzebnych zmian.

>>>GALERIA<<<