Koncert Charytatywny "Gramy dla Mamy"
Koncert Charytatywny
W miniony poniedziałek 23 maja br. odbył się dziesiąty Koncert Charytatywny „Gramy dla Mamy” organizowany przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej.
Wydarzenie miało miejsce w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu. Wśród gości koncertu znaleźli się m.in. J.E. Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak Ordynariusz Diecezji Sosnowieckiej, Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, a także przedstawiciele Parlamentu RP oraz darczyńcy i przyjaciele naszej Caritas.
Gwiazdą wieczoru była Anna Wyszkoni – znana i ceniona piosenkarka. W pierwszej oficjalnej części spotkania, po przywitaniu gości przez dyrektora Caritas Diecezji Sosnowieckiej ks. Tomasza Folgę, został zaprezentowany film przedstawiający życie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka.
Następnie rozpoczęła się aukcja charytatywna poprowadzona przez ks. Pawła Sobierajskiego w której licytowano m.in. brązowy medal na V rocznicę Pontyfikatu Papieża Franciszka, srebrną szkatułkę firmy Tiffany & CO przekazaną przez kard. Stefana Dziwisza, czy album klaser „ Jan Paweł II na znaczkach Poczty Polskiej” przekazaną przez J.E. Ks. Biskupa Grzegorza Kaszaka. Łącznie udało się zebrać 14 440,00 zł. Po zakończonej licytacji na scenie pojawiła się Anna Wyszkoni, która wykonała najpopularniejsze utwory ze swojego repertuaru.
Wspólnie świętowany Dzień Matki przy niemal w całości wypełnionej 500 osobowej widowni, cieszył nie tylko obecne na sali szczęśliwe mamy, ale przyniósł także nadzieję kobietom mieszkającym w Diecezjalnym Domu Matki i Dziecka oraz ich dzieciom. Zebrane podczas koncertu środki pieniężne zostaną przeznaczone w całości na funkcjonowanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka.
Dom Matki udziela wsparcia kobietom z dziećmi oraz kobietom będącym w ciąży, które pozostają bez środków do życia. Pomagamy matkom, które z różnych przyczyn są zmuszone do opuszczenia swoich domów oraz takim kobietom, które spodziewają nieakceptowanego przez rodzinę dziecka. Od początku istnienia domu zapewniliśmy wsparcie 73 matkom oraz 106 dzieciom Od marca w naszym Domu gościmy matki z dziećmi z Ukrainy tj. 4 osoby dorosłe oraz 8 dzieci.
Patronat nad koncertem objął Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński, Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak , Radio Em, Tygodnik Katolicki Niedziela oraz TVP3.

>>>GALERIA<<<