Spraw by Konrad mógł stanąć na dwóch nogach!
Spraw by Konrad mógł stanąć na dwóch nogach!
Konrad chciałby żyć jak każdy zwyczajny nastolatek. Uniemożliwia mu to jednak wrodzona wada kości piszczelowej, w wyniku której jedna noga jest 20 cm krótsza od drugiej. Jest jednak szansa na normalne życie dla Konrada – rekonstrukcja stawu skokowego wraz z założeniem aparatu, który wydłuży kość i skoryguje stopę. Taką operacje można wykonać w USA, a jej koszt to 850 000 zł.
Pomóżmy Konradowi!
„Mam na imię Konrad, obecnie mam 17 lat i odkąd pamiętam walczę o swoją sprawność.”
Konrad urodził się z wrodzonym niedorozwojem w prawej nodze (niedorozwój kości strzałkowej – Fibular hemimelia) oraz niedorozwojem prawej stopy (nieprawidłowo wykształcony i niewłaściwy zrost układu skokowo-piętowego). Różnica jego prawej nogi w stosunku do lewej to ponad 20 cm.
Do tej pory chłopak przeszedł już 3 operacje w Polsce, które niestety nie poprawiły jego stanu – wręcz przeciwnie pogorszyły go. NFZ odrzucił jego wniosek z prośbą o pomoc w dofinansowaniu drogiej operacji zagranicą. Dla Konrada nie było ratunku… „Nigdy nie zapomnę tego dnia, wszystko nagle legło w gruzach.”
Konrad ma możliwość odzyskania sprawności dzięki dr. Paley z Paley Advanced Limb Lengthening Institute. Koszt transportu i przeprowadzenia operacji wynosi 850 000 zł.
„Bardzo proszę o wsparcie, to moja jedyna szansa na normalne życie, bez kul i ortezy.”

Caritas Diecezji Sosnowieckiej za pośrednictwem internetowego serwisu charytatywnego www.pomagam.pl stara się pomóc i zebrać środki na
specjalistyczne wydłużenie kości piszczelowej (operacja + rehabilitacja)
Zbiórka trwa: styczeń 2018 r. – czerwiec 2018 r.
Jak pomóc?
- Kliknij-